Systemy tarasowe

Przesuwne okna plastikowe umożliwiają bezpieczną realizację imponujących, przeszkleń wielkogabarytowych. Systemy przesuwne nie tylko pozwalają osiągnąć atrakcyjny efekt wizualny, ale przede wszystkim są niezwykle funkcjonalne. Oszczędzają przestrzeń oraz pozwalają na więcej swobody w jej aranżacji. Szczególne zainteresowanie zyskują okna PCV wyposażone w szerokie, energooszczędne pakiety szybowe, o współczynniku przenikania ciepła porównywalnym z właściwościami ściany murowanej i parametrach izolacyjności spełniających wytyczne dla budynków w standardzie energooszczędnym.
 
Wzmacniane konstrukcje gwarantują niezawodne użytkowanie drzwi przez długie lata, a specjalne prowadnice i wózki jezdne pozwalają na przesuwanie skrzydła bez wysiłku, niezależnie od jego rozmiaru i ciężaru. Drzwi przesuwne oparte na naszych systemach PVC można wykonać i osadzić w wersji z niskim progiem, który eliminuje ryzyko potknięcia i umożliwia optyczne zlicowanie powierzchni tarasu z wnętrzem domu. Przeszklenia można dopasowywać do indywidualnych potrzeb poprzez zastosowanie dodatkowych akcesoriów takich jak np. okucia antywyważeniowe lub kontaktrony, pozwalające na integrację z systemem alarmowym dla skuteczniejszej ochrony antywłamaniowej.
Są to drzwi korzystające z mechanizmu podnoszono-przesuwnego. Wymaga to przekręcenia klamki, lekkiego uniesienia skrzydła oraz przesunięcia w żądane miejsce. Podniesienie skrzydła nie wymaga wiele siły, ponieważ okno tarasowe wyposażone jest w siłowniki.
W tym przypadku skrzydła drzwi osadzone są na osobnych prowadnicach. Część nieotwierana znajduje się z tyłu (patrząc z wnętrza mieszkania), przez co “chowa się” za otwieraną w momencie, gdy przesuwamy skrzydło.

Drzwi harmonijkowe pozwalają osiągnąć (po otwarciu i zsunięciu skrzydeł) przejście o szerokości sięgającej kilku metrów bez żadnych dodatkowych słupków. Nowoczesność tej konstrukcji pozwala na zastosowanie takich rozwiązań bez obaw o brak sztywności czy szczelności.

Smart Slide to drzwi przesuwne, jednak innowacyjny mechanizm zamykania pozwala na prostą i intuicyjną obsługę, zbliżoną do rozwiązań stosowanych w drzwiach podnoszono-przesuwnych. Zastosowano tutaj uszczelki TPE, dzięki czemu uzyskano znacznie wyższy współczynnik termoizolacji niż w innych drzwiach przesuwnych.
W małych pomieszczeniach, w których nie ma możliwości zastosowania okien balkonowych ze skrzydłem, polecamy montaż drzwi przesuwnych. To niezwykła oszczędność miejsca. Jedną z propozycji jest ekonomiczny cenowo system Multi Slide.
Ekonomiczny system, który z powodzeniem może zastąpić tradycyjne okna. System przesuwny gwarantuje oszczędność przestrzeni wewnątrz pomieszczeń. Polecany do budowy drzwi przesuwnych o mniejszych rozmiarach.